Добрива для буряків при посадці
Як і будь-який інший овоч, буряк потребує правильного підживлення. При цьому дуже важливо вибрати правильне добриво для буряка під час посадки. Адже саме на початковому етапі розвитку рослини необхідно забезпечити надходження достатньої кількості необхідних мінералів.
Види добрив
Добрива для буряка можна розділити на великі групи. По-перше, це органічні добрива. Вони містять легкозасвоювані рослиною речовини, які сприятливо позначаються на розвитку коренеплодів. Це, наприклад, сольовий або зольний розчин, настою кропиви, гній. Ці методы перевірені часом і не потребують реклами.
По-друге, є неорганічні добрива. Це сучасні та високоефективні препарати, які допоможуть забезпечити стабільно високий урожай. Такі підживлення обов'язково повинні застосовуватися у процесі посадки буряків. Без них коренеплоди можуть не набрати достатньої маси, можуть бути втрачені цінні смакові властивості продукту.
Найефективніші добрива для буряків.
У процесі посадки дуже важливо вибрати правильні добрива відповідно до потреб культури. При вирощуванні буряків на території України краще використовувати ефективні азотні та калійні добрива.
Азотні добрива.
Серед азотних добрив особливо варто відзначити аміачну селітру, а також простий чи подвійний суперфосфат. Ці засоби містять азот та низку інших елементів, які необхідні для повноцінного розвитку зеленої частини рослини. Наприклад, подвійний суперфосфат сприяє активізації метаболічних процесів у буряках. Добриво вноситься у ґрунт безпосередньо при посадці насіння у кількості, регламентованій інструкцією із застосування (у середньому – 2 ст. ложки на 10 л води).
Одночасно із суперфосфатом можна використовувати і аміачну селітру. При цьому дуже важливо дотримуватися правильного дозування. Не варто вносити понад 10 г кожної речовини на 1 погонний метр грядки.
Калійні добрива
Калійні добрива для буряка під час посадки – це важливі компоненти, без яких важко сподіватися на багатий урожай популярної культури. До популярних калійних добрив можна віднести сіль і хлористий калій. Але ці засоби містять у своєму складі хлор. Застосовувати їх потрібно дуже обережно.
Найкраще використовувати калійні добрива без хлору. Наприклад, сульфат калію. Це високоефективний засіб, який вноситься у ґрунт безпосередньо під час посадки насіння. Ще одним вдалим варіантом є калієва селітра. Причому це добриво містить у своєму складі азот, тобто, по суті, це комплексний препарат для забезпечення гарного врожаю буряків.